NTP-INNOV-21-0211
November közepén iskolánk nagy örömmel értesült arról, hogy a Miniszterelnökség Családokért Felelős Tárcanélküli Miniszter megbízásából meghirdetett, "Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása" című pályázatára sikeresen nyújtott be egy egyéves programsorozatot. Pályázatunk a "Ki mit tud Magyarországról?" nevet kapta. A támogató döntése alapján 5 580 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesültünk.
A pályázatot négy tanár dolgozta ki júniusban a komplexitást, azaz a tantárgyak közötti kapcsolatot mindvégig szem előtt tartva.
Décsy Dóra tanárnő a matematika területén belül a statisztika és a kutatásmódszertan alapjaival ismerteti meg tehetséges - nyolcadik osztályos - tanulóit. Feladatuk egy átfogó vizsgálat elvégzése lesz, amely során felmérik, hogy az iskola tanulói mi mindent tudnak országunkról, annak földrajzáról, történelméről, stb. Célunk, hogy a kérdőíveket gimnáziumi tanulókkal is kitöltessük majd.
Zongor Klára tanárnő művészeti oldalról közelíti meg a témát, az Art-i-csóka Tehetséggondozó Műhely diákjaival havonta két-két megyét jelenítenek meg papíron, vásznon vagy akár tárgyiasult alkotásként. A műveket az iskola közösségi terében tekinthetik meg az iskola tanulói. A pályázathoz kapcsolódó logót is a művészetis csapat fogja megtervezni.
Fülöp Krisztina tanárnő a KID (Komplex-Innováció-Digitalizáció) program keretében - melyről ITT olvashatnak bővebben - alsó tagozatos csoportjával országismereti társasjátékot fog tervezni, melyet 2022. tavaszán ki is próbálhatnak az iskolában. Ehhez sok-sok társasjátékot próbálnak ki az elkövetkezendő egy évben.
Gábor Andrásné tanárnő az informatika terén segíti a munkát. Tanulóival a pályázathoz kapcsolódó honlapot fog szerkeszteni, a statisztikai vizsgáltok Excel-táblázatba történő rendezését és a társasjáték leírásának formálását fogja kezébe venni.
Bár a munka már szeptemberben elkezdődött, az első - ismerkedős - találkozóra is sort kerítettünk december 2-án az iskola tornatermében.